Eki
3
2012

Twitter takipçi arttırma hilesi

Nedir bu takipçi arttırma çılgınlığı

Bir takipçi arttırma çılgınlığı bütün sosyal medyada devam ediyor. Bunun altında parasal nedenler yatıyor. Daha çok kişiye ulaşmak daha çok insanı elinde tutmak önemli. Tabi bu parasal kaygılarının yanında insanın egosu gereği söylediklerini daha fazla insana duyurma isteği bu çılgınlığa sebeb oluyor.

Fakat bir süre sonra bu işlemler durmadan birbirini takip edip silen takipçi arttıran hiç yazmayan otomatik hesaplara bağlıyor.

Neyse bu kadar edebiyat yeter gelelim yazımıza. Şimdi bu takipçiler takip manyakları genelde açıklamıyor nasıl arttırdıklarını aşağıdaki yöntemleri sabırla uyguladığınızda günde ortalama 500 ve daha fazla takipçi kazanabilirsiniz.

Twitter’ın Limitleri

Twitter’ın kendine has belirli kuralları mevcut. Bunlar kullanıcı sözleşmesinde belirtmesine karşın uygulamadan göremiyorsunuz. Bunların başında bazı yaptığınız işlemlere limit koyması. Örneğin günlük takipçi takip etme limiti (12 saat sonra kalkıyor) , atmış olduğunuz aşırı tweet limiti (5 saat sonra kalkıyor), tweetleri favori listenize ekleme ve retweet limiti, DM limiti gibi sayısız limitler var.

 • 1 twitter kullanıcısına 2000′e kadar takipçi hakkı tanınır. Eğer takipçi listesi 2000′den çoksa takip edildiği kadar takip etme hakkı tanınır. Örneğin 50.000 takipçiniz varsa 50.000 takip etme hakkı kazanırsınız.
 • 1 günde 12 saat arayla 2 kez takip etme limitiniz olur. Her bir limit 900 takip etme limitidir.

Takipçi arttırmak için gerekenler

 • Firefox (Chrome’da olur ama Firefox bu iş için daha iyi)
 • İmacros eklentisi => Firefox kurduktan sonra İmacros eklentisini kuracağız. (Chrome sürümü burada) – İmacros nedir diye sorarsanız internet tarayıcınızda yaptığınız işlemleri kayıt edip sonra tarayıcınızın sizin yerine çok hızlı bir şekilde yapmasına yarayan programlanabilir eklentidir.
 • Paranız varsa JustUnFollow.com’dan bir adet Pro Account, Yoksa sadece Firefox’da olur. Bu site sizi takip etmeyenleri, aktif olmayan takipçilerinizi, kimlerin unfollow ettiğini tonca özellikler barındırıyor.

Yukarıdaki Firefox’umuzu kurduktan sonra İmacros eklentisini de üstüne kuruyoruz. Firefox üzerinden google’a imacros yazarsanız eklenti en üst sırada çıkacaktır. Kurduktan sonra adres çubuğumuzun hemen yanına İmacros eklentisi çıkıyor.

Twitter’da takipçi kazanmanın püf noktalarını

Trend Topic dediğimiz alandaki #TakipedenlerTakipEdilir , #TakibinİyisiBurada #takibetakip #Takip #takipbaslasingelmeyenkalmasin #takipciarttir #takipcibul #fenerbahcelilerbirbirinitakipeder gibi sayısız başlıklar trend oluyor. Önemli olan bu başlıkların trend olmadan önce takip edilmesi değil, trend olduğu anda size anlatacağım işlemleri yapmanızdır.
Her #TakipedenlerTakipEdilir trend topic açılmışsa, sizde bunu görmüşseniz yapacağınız tek şey o trend topice tıklayıp, Top listedeki twitter kullanıcılarının takipçilerini takip etmektir. Bu sayede anlık aktif sirkülasyondan faydalanarak 5 saniyede 1 takipçi kazanacaksınız.
#TakipedenlerTakipEdilir topici açılmışsa, kesinlikle 1 twitter hesabının kullanıcı listesini takip etmeyin.
#TakipedenlerTakipEdilir topici açılmışsa, en az 15 tane bu iletiyi atan twitter kullanıcısının tweeti popülerdir. Popüler oluşunu twitter’a tıkladığınızda retweet sayısına göre bakabilirsiniz. 150 ise bu aktif sirkülasyona sahip bir ileti olduğunu anlayabilirsiniz. İşte örneğin @ercanataytr twitter hesabının twitter takipçi listesine girerek bu twitter takipçisinin tek mause tuşu ile 100 takipçisini aynı anda takip edeceksiniz.
Kısaca mantık şu; takip ettikçe karşı tarafın akıllı telefonuna, epostasına ve twitter’ına bildirim gidiyor. O da sizi takip ediyor.

İlk önce Firefox’umuzu açıyoruz ve İmacros kuruyoruz.

Sonra tarayıcımızın sol tarafına İmacros ekranını adres çubuğumuzun yanındaki ikona tıklarak açıyoruz.
Herhangi birinin twitter takipçi listesini açın. Kısaca takip et butonlarını görün

Daha sonra imacros üzerinde record ile otomatik bir kayıt oluşturuyorsunuz.

Sonra bu oluşturduğunuz kaydı çalıştırıp kullanabilirsiniz. Sistem sizin yerinize otomatik olarak istediğiniz sayıda takip et butonuna basıyor.

Sırasıyla;

 • bir kullanıcının takipçi listesine giriyoruz.
 • İmacros rec butonuna tıklıyoruz.
 • Sonra follow veya takip et butonlarına sayfa bitene kadar tıklıyoruz.
 • Stop butonuna basıyoruz. İşlemlerimizi kayıt ettiğini sol taraftaki pencerede göreceksiniz.
 • Şimdi sayfanın sonuna geldiğiniz için geri kalanını yüklemek için biraz bekliyorsunuz. Bana sorarsanız takip etmeden önce takipçi listesini olabildiğince sayfayı aşağı çekerek açın. Bu sayede imacros işlemini daha hızlı yapabilirsiniz.
 • Şimdi kayıdımız gerçekleşti. Başka bir kullanıcı seçiyoruz. O twitter hesabını açıyoruz. Aynı şekilde tüm twitter takipçi listesini sıralatıyoruz.
 • Sol pencerede bulunan current.im yazısının üzerine 1 kez tıklıyoruz, “Edit Macro” tıklayıp; URL örneğin yukarıdaki kullanıcının twitter yazısının yerine başka twitter hesabının kullanıcı adını yazıyoruz. Kayıt ettikten sonra play butonuna bastığımızda o da ne! 30 saniyede 100 takipçiyi otomatik kayıt ettiğini göreceksiniz. Justunfollow sitesinde bu 9 saniyede yapılıyor.

Peki yöntemi öğrendik; pratikte nasıl uygulanır?

 • Taraftarların birbirinitakipetme hashtagları (trend topic etiketleri) çıktığında;
 • Normal takip etme etiketlerinde;
 • Birbirinitakipedenlerin etiketleri;
 • Çok takipçi sayısına sakip twitter hesapların son twitter takipçi listesine
 • Gençlerde, kanı kaynayan tüm insanlara uygulayabilirsiniz.

İŞTE DİĞER TÜM HİLELER;
JUSTUNFOLLOW sitesi;

Senin takip ettiklerin arasında seni takip etmeyenleri bulma

Justunfollow.com sitesine girdikten sonra NonFollowers sekmesine tıklıyorsunuz. Size 10 saniyede tüm listeyi aşağıdaki gibi döküyor. Sonra İmacros işlemini uygulayıp hepsini unfollow ediyorsunuz. Bu sayede limitiniz yükseliyor.

Aktif olmayan ( 1 ay, 3 ay ve 6 ay )twitter’da ileti atmamış pasif takip ettiğiniz twitter kullanıcılarını unfollow etme

Bu da aynı mantık. İnactive following sekmesine tıkladıktan sonra süreyi seçip listeletiyorsunuz. Sonra İmacros ile 1 kez kayıt ettikten sonra sürekli playa basarak 3 dakikada listenizi temizliyorsunuz.

Who Unfollowed Me (Takipçi listemde beni takip edip, sonra unfollow edenleri listeleme)

Whos Unfollowd Me sekmesine tıklıyorsunuz. Size tüm kullanıcılarınızı listeliyor. Siz de listelenen kişileri unfollow ediyorsunz.

En sevdiğim özellik: Copy Followers (Birisinin Twitter takipçi listesini kopyalama özelliği)

Copy Followers sekmesine tıklıyorsunuz. Hedef kullanıcı olarak ercanataytr yazıyorsunuz. Sonra ercanataytr hesabının tüm twitter takipçi listesini çıkarıyorsunuz. Sonra İmacros ile 1 kez işlemi kayıt ediyorsunuz. Sonra bu işlemi defalarca tekrar edebiliyorsunuz. 100 takipçiyi 10 saniyede takip ediyor. Bu da 1mbit düşük bağlantı ile..

——————————————–

Toplu Favori Ekleme

Bu özelliği kullanmak için twitterda en sevdiğiniz bir trend topic listesine girip İmacros’un kayıdını açıp sadece favori ekleme linklerine tıklayarak kayıt açıyorsunuz. Sonra play butonuna basarak toplu favoriyi hızlıca ekliyorsunuz.

Toplu ReTweet Etme

Bunu önermiyorum. Çünkü duvarınız kirlenecek. Unfollow / Ban yiyebilirsiniz. İlla yapmak istiyorsanız aynı şekilde yapabilirsiniz.

——————————————–

*Başka bir Twitter hesabın iletilerini duvarıma otomatik gönderme işlemi

www.dlvr.it sitesi rss besleme akışlarını sosyal hesaplara atan bir araç. İşte biz bu aracı iletilerini beğendiğimiz 1 twitter hesabın akışlarını duvarımıza otomatik göndererek yararlanacağız. Bunun için bilmemiz gereken 3 şey var. 1 siteye kayıt olma, bir twitter hesabın rss akışı nasıl alınır ve istemediğimiz twit kelimelerini filtreleme.

TwitterCounter

Bir diğer yöntem TwitterCounter sitesindeki top100 listesi. Bu listenin hepsini follow ederseniz size günde bu listelerden 100 kişi gelecektir. Çünkü otomatik botlar son kullanıcı listelerini takip ediyor. Örneğin Barack Obama milyonlarca takipçisi olduğu için bu twitter kullanıcısının son twitter takipçi listesini takip eden çok kişi bulunuyor. Bu siteyi kendi istatistiklerinizi görmek için kullanabilirsiniz.

——————————————–

Unfollowers.me Bu site twitter duvarınıza sizi ne kadar kişi takip ettiğini ve kaç kişi unfollow ettiğini tweet olarak atıyor. Örnek: I gained 218 followers and lost 1017 followers today (checked by http://unfollowers.me ) [autotweet]

Ayrıca; Unfollow siteleri sizi takip edeni otomatik takip etme, sizi takip edene otomatik DM (özel mesajla teşekkür etme) özelliklerine sahiptir.

 

Bunun yanı sıra daha önce yazdığım Just Been Paid oldu Profit Clicking! konulu yazımda Just been paid, justbeenpaid.com ve Profit Clicking gibi konularda bilgiler verdim.

Yazar hakkında: Yönetici

Yorum Yap